Корекція статі: унікальна операція в клініці «СІТІ ДОКТОР»

Корекція статі: унікальна операція в клініці «СІТІ ДОКТОР»

Лікарі хірургічного центру «СІТІ ДОКТОР» щоденно надають медичну допомогу пацієнтам. Ми пишаємося складом нашої команди, як і тим, що вони відповідальні у своєму покликанні й рятують життя українців, поки країна-агресор росія продовжує атаки на наші міста та села, безнадійно намагаючись нас зупинити. Перемога вже близько! Чому ми впевнені в цьому? Тому що наближаємо її разом.

До нашої клініки звернулася пацієнтка 18-ти років, яка має вроджений адреногенітальний синдром.

Адреногенітальний синдром – це таке захворювання надниркових залоз, при якому внаслідок функціональної неспроможності ферментів порушується стероїдогенез. Синдром характеризується одночасним розвитком чоловічих і жіночих геніталій, маскуліноподібною статурою, недорозвиненням грудей, гірсутизом, акне, аменореєю або олігоменореєю, часто безпліддям.

У пацієнтки виявлені розвинений статевий прутень, великі полові губи, матку, піхву (але немає входу до неї). Відсутні молочні залози.

Ми провели каріотипування – стандартне цитогенетичне дослідження на основі аналізу хромосом культивованих лімфоцитів периферичної крові. Проводиться з метою виявлення порушень у кількості та структурі хромосом. Дослідження підтвердило жіночу стать та психологічно дівчина також відчувала себе жінкою.

На базі медичного центру CitiDoctor також було виконано МРТ-обстеження, лабораторію гормонів і надано додаткову консультацію лікаря-ендокринолога. Кейс вели урологічна та гінекологічна служби.

Назначена операція з корекції статі.

Перший етап: корекція статевого прутня, формування клітора. Другий етап: формування вульварного кільця та пластична реконструкція зовнішніх статевих органів – для естетичної складової й психологічного комфорту пацієнтки.

За операцію взялися дві хірургічні служби – гінекологічна, на чолі з Тян Ольгою Володиміровною, та урологічна, на чолі з Халіловим Сейдалі Рустемовичем. Хірурги виконали операцію поетапно й повністю здійснили всі поставлені задачі.

 

Варто зазначити, що статевий прутень потрібно було не видалити, а зменшити, щоб зберегти нервово-судинний імпульс, який відповідає за тактильні та ерогенні відчуття людини. Ми бажаємо зберегти максимальну якість життя для нашої пацієнтки.

Важкість операції полягала в тому, що зазвичай такі пацієнти виявляють адреногенітальний синдром раніше, ще у дитинстві лікарем-педіатром і лікарем-ендокринологом. Тому пацієнтка буде проходити гормональну терапію, але головний етап завершено. Ми пишаємося виконаною роботою!

Дякуємо всій бригаді лікарів, які брали участь у цій складній операції. Завдяки власній лабораторії та партнерам з МРТ, всі дослідження було виконано вчасно й швидко. Окрема вдячність анестезіологічній службі за безпечний і м’який медикаментозний сон, а також повний контроль за станом пацієнтки під час операції. Жінка вже відновлюється та ми раді бути причетними до якісного покращення її життя!

Ставте ваші питання та записуйтеся на консультацію до клініки CitiDoctor за номером тел.: +38 044 333 48 85.

Долучайтеся до наших сторінок у соціальних мережах Facebook та Instagram, щоб отримувати найсвіжіші новини і повідомлення про спецпропозиції.

Запис на прийом до лікаря

Ваше ім'я

Ваш контактний телефон